Oficiální pořadatelé:
    Spolek S úsměvem
    a
    Obec Tvarožná Lhota
    
 
Mediální kontakt:
    František Šrámek - hlavní pořadatel
    adresa: Komenského 565, 696 62 Strážnice
    email: frantisek.sramek@seznam.cz
    tel.: +420 737 710 451
 
Profil festivalu na facebooku:
    www.facebook.com/festivalnavode.cz
 

Doprava na festival:
Přehrada Lučina se nachází v překrásné přírodě Bílých Karpat 9 km od Strážnice. Je zde pravidelné autobusové spojení. Nejvýhodnější a také nejpohodlnější je však přijet autem (u přehrady se nachází velké parkoviště pro cca 600 až 700 aut).

Prostory pro diváky:
Jako hlediště slouží travnatý svah naproti přehrady, proto doporučujeme si sebou vzít karimatky nebo deky na sezení. Je zde dostatek prostoru pro tisíce lidí. Při večerním a nočním programu se určitě hodí teplejší oblečení (konec programů bude před půlnocí a u vody už bývá dost chladno).

Možnosti občerstvení při festivalu:
Přímo nad přehradou se nachází dvě restaurace se širokou možností občerstvení. Na okraji areálu se pravidelně nachází několik stánků s občerstvením. Něco k jídlu a pití je možno sehnat i v hospůdce vedle parkoviště, v autocampingu nebo na některém z přilehlých rekreačních zařízení.

Možnosti přenocování po festivalu:
Přenocování je možné v místním autocampingu, nacházejícím se 500 m od přehrady. Nocleh je možný v chatkách, tak ve vlastních stanech.  Ti náročnější si mohou vybrat z řady rekreačních budov poblíž přehrady, popřípadě v hotelu nacházejícím se 400 m od festivalového areálu. Jsou zde k dispozici stovky lůžek.

Vstupné na festival:
Na každém ročníku festivalu se vybírá dobrovolné vstupné. Na prostranství pro hlediště jsou rozmístěny kasičky pro finanční příspěvky. Prosíme tedy v rámci možností každého diváka o drobný příspěvek na pokrytí velkých nákladů spojených s organizací a pořádáním festivalu.

 

Turistické cíle v okolí, které lze spojit s festivalem:
Blízké okolí Lučiny nabízí spoustu zajímavých kulturních i přírodních míst, které lze navštívit mezi programy jednotlivých festivalových dní.

- přibližně půl kilometru od přehrady začínají Vojšické louky s vyhlášenou květenou specifickou pro Bílé Karpaty
- na blízkém kopci Travičná se nachází rozhledna s jedinečným výhledem na velkou část Bílých Karpat a celý Dolnomoravský úval
- v nedaleké Strážnici, která je vyhlášeným centrem folkloru, lze navštívit skanzen, zámek s parkem v anglickém stylu, kde se každoročně 
  pořádá Mezinárodní folklorní festival a spoustu jiných zajímavých míst a zákoutí města
- nedaleký Baťův kanál nabízí vyhlídkové plavby od Skalice přes Strážnici až do Veselí nad Moravou
- ve vyhlášených Petrovských Plžích nebo ve Strážnických sklepech můžete ochutnat nejlepší víno, které je tolik specifické pro slovácký region
Celý region nabízí nepřeberné množství kulturního a společnského vyžití.

Mapa:
Přehradu Lučina označuje "žlutý domeček" přibližně uprostřed mapy. Pokud Vám stávající zobrazení mapy nevyhovuje a není dostatečné pro Vaši orientaci, pak můžete mapu přiblížit nebo oddálit pomocí ovládacích prvků v levém horním rohu mapy.


Zobrazit místo Festival "Na vodě" - Lučina na větší mapě
Všechny užitečné informace ...
Hlavní sponzoři a partneři
Všechna práva vyhrazena FestivalNaVode.cz 2003 - 2015 ... Fotografie na pozadí: Miroslav Král ... Grafické zpracování & CMS redakční systém: IDEX.cz